syba.jpg

Puhelinnumeroita

petran pyörä 2.jpg

PUHELINNUMEROITA

Kansalaisopisto

Toimistosihteeri Sirpa Pyykkö 040 761 5715
sirpa.pyykko@ranua.fi
Rehtori Outi Lohi 040 570 9829
outi.lohi@ranua.fi
Musiikinopettaja Teija Kananoja 040 752 2371
teija.kananoja@ranua.fi

Kirjasto

Maanantai, tiistai ja torstai  12 - 19
Keskiviikko ja perjantai  12 - 16
Lauantai  11 - 15  (suljettu 1.6. - 31.8.)
Aattopäivinä  12 - 15

Asiakaspalvelu 0400 949 319
Kirjastoauto 040 039 8775
kirjasto@ranua.fi

Koulut

Impiö
040 867 0286
impion.koulu@ranua.fi

Kirkonkylä
Rehtori 040 717 6597
Kanslia 040 867 0243
Opettajan huone 040 867 0244

Kuha
040 867 0287
kuhan.koulu@ranua.fi

Kuukasjärvi
040 867 0288
kuukasjarven.koulu@ranua.fi

Yläaste
Rehtori 0400 695 902 
Opettajan huone 040 867 0235
Opinto-ohjaaja 0400 398 121

Lukio
Rehtori 040 867 0231
Kanslia 040 867 0232
lukio@ranua.fi

Kouluterveydenhoitajat

Tuija Luukkonen 
0400 925 014

Piia Hujanen
0400 179 153

Saara Markkanen
0400 179 153

Nuorisotoimi

Nuorisotila Monkkari
040 561 6328

Vapaa - aikatoimenjohtaja
Anitta Jaakola 0400 176 792
anitta.jaakola@ranua.fi

Vapaa - aikatoimenohjaaja
Maiju Ruonala, 0405228127
maiju.ruonala@ranua.fi

Terveyskeskus

Päivystys
Arkisin klo 8.00- 16
040 867 0201
Päivystys iltaisin ja viikonloppuisin
040 867 0268

Hammaslääkäri
Ajanvaraus ma- pe 8-9 ja 14.30- 15.00  
040 867 0261