720x120.jpg

Liikuntajärjestöt

Kemiläiset liikuntajärjestöt

Linkkilistassa on suorat linkit seurojen ja järjestöjen sivuille, joilla selviää yhdistysten yhteystiedot. Yhdistykset joilla ei ole Internet sivuja on heistä esitetty yhteystiedot. Mikäli yhteystiedoissa on puutteita tai virheitä, pyydämme ilmoittamaan asiasta osoitteeseen kemi.nuoriso@kemi.fi.  Liitä viestiisi linkki tälle sivulle.

 

--------------------------------------------------------------------------------

Aikidoseura Tai-atari ry
       www.tai-atari.com
    
Veikko Oljakka, p. 0400 925 446, veikko.oljakka@ronka.fi

-----------------------------------------------------------------------------------------

Budoseura Musokai ry     http://musokai.fi/ 

Jari Karppinen, p. 040 527 2932, jari.karppinen@pp.inet.fi

-----------------------------------------------------------------------------------------

EKJT Pohjois-Suomi ry     http://www.kemi.fi/ju-jutsu_kemi/

Simo Salminen, p. 040 767 8185, simo.salminen@oktaavi.inet.fi

-----------------------------------------------------------------------------------------

FC-88 ry    http://www.fckemi.fi

Markku Oksala, p. 0500 990 326, toimisto@fc-88.fi

-----------------------------------------------------------------------------------------

Karihaaran Karu ry        http://www.kemi.fi/karihaarankaru/

Markku Hamari, p. 040 511 7368

-----------------------------------------------------------------------------------------

Karihaaran Tenho ry  http://www.kemi.fi/tenho 

Yrjö Korhonen, p. 040 739 3854, yka54@suomi24.fi

-----------------------------------------------------------------------------------------

Karihaaran Verkkopalloseura ry  http://www.kemi.fi/kvs

Osmo Happonen, p. 0500 748 993

-----------------------------------------------------------------------------------

Karihaaran Visa ry           www.visaskiteam.fi

Kristiina Pirneskoski, p. 040 553 9544, kristiina.pirneskoski@lappia.fi

---------------------------------------------------------------------------------

Kemi Boxing ry
    www.freewebs.com/kemiboxing

Veli-Pekka Leskinen, p. 045 679 8549

--------------------------------------------------------------------------------

Kemin Aikidoseura ry    
  http://www.kemi.fi/aikidoseura/

Sami Posti, p. 040 867 8546

---------------------------------------------------------------------------------

Kemin Golf Klubi ry         
www.kemingolf.fi

kemi.golf@gmail.com

--------------------------------------------------------------------------------

Kemin Into ry
    www.kemininto.fi

Koripallojaosto, Hannu Petäjäsuo, p. 050 303 2505
Nyrkkeilyjaosto, Tuomo Oksala, p. 044 0323029
Voimistelujaosto, Kirsti Lamminpää - Vesenne, p. 040 754 9246, kirsti.lamminpaa@pp1.inet.fi
Painijaosto, Taito Ullakko, p. 040 840 2460, taito.ullakko@hotmail.com

-------------------------------------------------------------------------------

Kemin Koiraharrastajat ry
      http://www.kemi.fi/kemko 

Janne Tuominen, p. 050 597 6085, kemko@kemi.fi

-------------------------------------------------------------------------------

Kemin Kunto ry 

Esa Helske, esa.helske@pp1.inet.fi

--------------------------------------------------------------------------------

Kemin Laskuvarjokerho ry
         www.skydivekemi.fi

------------------------------------------------------------------------------

Kemin Lämärit ry     http://www.keminlamarit.com

Pekka Tiitinen, p 040 594 7916, pekka.tiitinen@lappia.fi

-------------------------------------------------------------------------------

Kemin Moottorivenekerho ry   http://www.kemi.fi/kmvk
Pirjo Hedman, p. 040 717 2756, pirjo.hedman@gmail.com

------------------------------------------------------------------------------

Kemin Naisvoimistelijat ry
        

Hanna Aula 0405936012

------------------------------------------------------------------------------

Kemin Palloseura ry
          www.keps.fi

Pekka Tuomela, p. 0400 691 988,  toimisto@keps.fi
-----------------------------------------------------------------------------

Kemin Pallotoverit ry

Kari Luokkala,  p. 050 309 3198,  kari.luokkala@yit.fi

----------------------------------------------------------------------------

Kemin Petánque ry
         
Raino Manniala, p. 040 590 6053

-----------------------------------------------------------------------------

Kemin Purjehdusseura ry
     http://www.keminpurjehdusseura.fi

Matti Ylipiessa, p. 045 134 6090

----------------------------------------------------------------------------

Kemin Pöytätennisseura ry
http://www.kepts.net/kepts/

Asko Virtasalo, p. 016 232 311,  avirtasalo@jippii.fi

----------------------------------------------------------------------------

Kemin Seudun Invalidit ry
http://jasen.majakkatalo.fi/keminseuduninvalidit/

Timo Villanen, p. 040 521 7294,  timo.villanen@pp.inet.fi 

-----------------------------------------------------------------------------

Kemin Thaiboxing ry      http://www.kemi.fi/ktb

Jussi Pirttikangas, p. 040 838 4727

-----------------------------------------------------------------------------

Kemin Työväen Pursiseura ry     http://ktps.fi

Aarne Mikkonen, p. 040159 5597, ktps.kemi@co.inet.fi

-----------------------------------------------------------------------------

Kemin Työväen Uimarit ry     http://www.kemtu.com/ 

Petteri Luokkala, p. 040 760 0003, puheenjohtaja@kemtu.com
----------------------------------------------------------------------------

Kemin Uimaseura ry       http://keminuimaseura.com

Tuomas Suomalainen, 040 536 6298, suomalainen.tuomas@luukku.com

-----------------------------------------------------------------------------

Kemin Urheilusukeltajat ry  

Jorma Vähä, p. 050 380 8259, keursry@gmail.com

---------------------------------------------------------------------------

Kemin Vammaisurheilijat ry


Timo Villanen, p. 040 521 7294,  timo.villanen@pp.inet.fi 

---------------------------------------------------------------------------

Kita-Kan ry
        http://www.kitakan.fi

Juha Kaleva, p. 040 512 9229, juha.kaleva@gmail.com

--------------------------------------------------------------------------

Meri-Lapin Country ry        http://countrycamp.webs.com/

Päivi Perttula, p. 040 779 4700, merilapincounty@hotmail.com

-------------------------------------------------------------------------

Meri-Lapin Seuratanssijat Swengijengi ry

http://www.swengijengi.net/

------------------------------------------------------------------------

Palloseura Kemi Kings ry
   http://www.kemi.fi/pskemi

kemikings@pp.inet.fi

-------------------------------------------------------------------------

Perämeren Melojat ry   http://www.peramerenmelojat.blogspot.fi/

melojat@gmail.com

-------------------------------------------------------------------------

Pohjan Jousi ry            http://www.pohjanjousi.fi

Seppo Hautamäki, p. 040 707 9789, seppo.hautamaki@pohjanjousi.fi

----------------------------------------------------------------------------

Sastamolo Kings Floorball ry      http://sastamolo.net

Teemu Kvist, p. 044 530 2837, teemu.kvist@sastamolo.net

-----------------------------------------------------------------------------

Sastamolo Queens Floorball ry    http://sastamolo.net

-----------------------------------------------------------------------------

Steel Boxing ry

Lasse Tapio, p. 040 539 1964

----------------------------------------------------------------------------

Taisabaki ry         www.kemi.fi/taisabaki

Marko Kumpuniemi, p. 040 775 0316

----------------------------------------------------------------------------
  
Tanssiurheiluseura Aida ry.  http://aida.keminmaa.fi/
(Keminmaa)

-----------------------------------------------------------------------------

Veitsiluodon Keilaajat ry

Martti Koskela, p. 0400 298 629
------------------------------------------------------------------------------

Veitsiluodon Kisaveikot ry      http://www.veitsiluodonkisaveikot.com/

Sami Zerni, p. 040 541 3083,  sami.zerni@gmail.com

----------------------------------------------------------------------------

Veitsiluodon Vastus ry

Paavo Pietilä, patepietila@gmail.com

-----------------------------------------------------------------------------

Veitsiluodon Verkkopalloseura ry

Arvo Mäkinen, p. 016 251 377,  arvo.makinen@pp.inet.fi 

----------------------------------------------------------------------------

Visa Volley ry

Seppo Marjamaa,  p. 040 703 8791,  seppo.marjamaa@pp.inet.fi

---------------------------------------------------------------------------