Työryhmä

 

 SP.jpg

Työryhmä pitää säännöllisesti kokouksia, suunnittelee ja kehittää omaa toimintaansa
sekä toteuttaa ennaltaehkäiseviä tapahtumia nuorille sekä heidän vanhemmilleen.
Työryhmä toivoo jatkossakin rohkeita yhteydenottoja, uusia ideoita sekä vapaaehtoisia
aikuisia tai tahoja mukaan toimintaan.

Ota yhteyttä:

Puheenjohtaja
Anu Avaskari
Inarin kunta/Päihdetyöntekijä
040 186 4292
anu.avaskari@inari.fi

Varapuheenjohtaja
Maarit Lepistö
Ivalon yläaste
maarit.lepisto@inari.fi

Sihteeri 
Pirkko Mäenpää
Inarin kunta/Nuorisotyö
040 569 4011
pirkko.maenpaa@inari.fi

Kaisa Tapiola-Länsman
Saamelaiskärät
050 382 5179
kaisa.tapiola-lansman@samediggi.fi

Juhani Vesa
Inarin kunta/Liikuntatoimi
040 017 2304
juhani.vesa@inari.fi

Viivi Törmänen
Inarin Seurakunta
050 568 8118
viivi.tormanen@evl.fi

Mirva Tastula
Nuorisokeskus Vasatokka
0401875541
mirva.tastula@inari.fi

Sari Kotikangas
Nuorisokeskus Vasatokka
0405721445
sari.kotikangas@vasatokka.fi

Virpi Valle
SAKK / Asuntola
0400-290758
virpi.valle@sogsakk.fi

Tero Hakovirta
SamiSoster/Päihdetyö
040 156 3357
tero.hakovirta@samisoster.fi

Taneli Halonen
Helluntai seurakunta
0452338112
taneli.halonen@gmail.com

Ulla Ruotsalainen
Ivalon Helluntaiseurakunta
0400-836432
ullaruotsi@hotmail.com


Valtteri Huhtamella
Törmäsen kyläyhdistys
0400-126447
valtteri.huhtamella@inari.fi

Emmi Leivo
Nuvan edustaja
leivo116@gmail.com

Julia Piirainen
Nuvan varaedustaja
juliaanniina@outlook.com

INARIN NUORTEN HYVINVOINNIN PUOLESTA!