Työryhmä

 

 SP.jpg

Työryhmä pitää säännöllisesti kokouksia, suunnittelee ja kehittää omaa toimintaansa sekä toteuttaa ennaltaehkäiseviä tapahtumia nuorille sekä heidän vanhemmilleen.
Työryhmä toivoo jatkossakin rohkeita yhteydenottoja, uusia ideoita sekä vapaaehtoisia aikuisia tai tahoja mukaan toimintaan.

Ota yhteyttä:

Puheenjohtaja
Anu Avaskari
Inarin kunta/Päihdetyöntekijä
040 186 4292
anu.avaskari@inari.fi

Varapuheenjohtaja
Maarit Lepistö
Ivalon yläaste
maarit.lepisto@inari.fi

Sihteeri 
Pirkko Mäenpää
Inarin kunta/Nuorisotoimi
040 569 4011
pirkko.maenpaa@inari.fi

Annika Pukari
Inarin kunta /Nuorisotoimi
040 1562801
annika.pukari@inari.fi

Elli-Marja Hetta
Saamelaiskärät
050 382 5179
elli-marja.hetta@samediggi.fi

Inarin kunta/Liikuntatoimi

Tuomas Nivalainen
Inarin Seurakunta
040 5071715
tuomas.nivalainen@evl.fi
 

Sari Kotikangas
Nuorisokeskus Vasatokka
0405721445
sari.kotikangas@vasatokka.fi

Virpi Valle
SAKK / Asuntola
0400-290758
virpi.valle@sogsakk.fi

Tero Hakovirta
SamiSoster/Päihdetyö
040 156 3357
tero.hakovirta@samisoster.fi

Taneli Halonen
Ivalon Helluntaiseurakunta
045-2338112
taneli.halonen@gmail.com

Ulla Ruotsalainen (varajäsen)
Ivalon Helluntaiseurakunta
ullaruotsi@hotmail.com


Valtteri Huhtamella
Törmäsen kyläyhdistys
valtteri.huhtamella@inari.fi

Emmi Leivo
Nuvan edustaja
leivo116@gmail.com

Julia Piirainen
Nuvan varaedustaja
juliaanniina@outlook.com

INARIN NUORTEN HYVINVOINNIN PUOLESTA!