syssysaa2 (2).jpg

LaNutia hoitavien yhteystiedot/LaNutin tuottajat


Kuntien muiden nuorisotyöntekijöiden yhteystiedot ja nuorisotoimistojen käyntiosoitteet voit katsoa ko. kunnan sivuilta!

Lapin etsivien nuorisotyöntekijöiden yhteystiedot löydät tästä.

Lapin kuntien työpajojen yhteystietoja on koottu tänne.
Lapin aluehallintoviraston yhteystiedot löytyvät vasemmalta alavalikosta.

HUOM! Sähköpostia lähettäessäsi korvaa (at) merkillä @. 

LaNutin etusivu ja yhteinen osio: Susanna Lammassaari, susanna.lammassaari(at)avi.fi, puh. 0295 017 383

Enontekiö: Heikki Järvistö, heikki.jarvisto(at)enontekio.fi, puh. 040 709 0665 
Inari: Seppo Körkkö, seppo.korkko(at)inari.fi, puh. 0400 313 532
Kemi: Niilo Karjalainen, niilo.karjalainen(at)kemi.fi, puh. 040 635 0354
Kemijärvi: Kaisu Kilpeläinen, kaisu.kilpelainen(at)kemijarvi.fi, puh. 040 727 5197  
Keminmaa: Anu Johansson, anu.johansson(at)keminmaa.fi, puh. 040 726 1274
Kittilä: Tuomas Jääskö, tuomas.jaasko(at)kittila.fi, puh. 040 596 5995 
Kolari: Eeva-Liisa Lompolojärvi, eeva-liisa.lompolojarvi(at)kolari.fi, puh. 040 768 0369  
Muonio: Suvi Keskitalo, suvi.keskitalo(at)muonio.fi, puh. 040 592 9281 
Pelkosenniemi: Mika Parviainen, mika.parviainen(at)pelkosenniemi.fi, puh. 040 515 4917           
Pello: Soili-Iiris Taivainen, soili-iiris.taivainen(at)pello.fi, puh. 040 569 2716 
Posio: Antti Häkämies, antti.hakamies(at)posio.fi, puh. 040 8012 429           
Ranua: Anitta Jaakola, anitta.jaakola(at)ranua.fi, puh. 0400 176 792
         
Rovaniemi:
Hanne Ojuva, hanne.ojuva(at)rovaniemi.fi, puh. 040 716 7693 
Salla: Petteri Salmijärvi, petteri.salmijarvi(at)salla.fi, puh. 040 556 7252 
Savukoski: Vuokko Räsänen, vuokko.rasanen(at)savukoski.fi, puh. 040 776 4703 
Simo: Soile Vakkala, soile.vakkala(at)simo.fi, puh. (016) 269 208 
Sodankylä: Piia Kaarniemi, piia.kaarniemi(at)sodankyla.fi, puh. 040 486 8003
Tervola: Mikko Holappa, mikko.holappa(at)tervola.fi, puh.  040 590 2699
Tornio: Markku Lukkariniemi, markku.lukkariniemi(at)tornio.fi, puh. 0400 768 604   
Utsjoki: Tommi Kanala, tommi.kanala(at)utsjoki.fi, puh. 0400 319 852  
Ylitornio: Maarit Honkaniemi, maarit.honkaniemi(at)ylitornio.fi, puh. 040 572 0327  
Vasatokka: Mika Suomaa, mika.suomaa(at)inari.fi, puh. (016) 670 7960
 
______________________________________________________________________________


LaNutin rahoittajat:
Opetus- ja kulttuuriministeriö
Lapin aluehallintovirasto
Lapin kunnat